TOPlist

Seznámení s Bejkou

Beata Motyková, 18.2.2013 | 18. 2. 2013
Seznámení s Bejkou

Na blogu SINOVIA se nyní můžete setkávat s příspěvky dvou českých studentů ekonomie, kteří do Číny odjeli na semestr získat nové (obchodní) zkušenosti. Takže Vláďo a Beato, hodně zdaru v říši středu :)!Drahý internetový surfaři, tímto krátkým úvodním článkem tě zvu ke čtení následujících článků, které budou psát po celý můj pobyt v Číně, který je plánovaný od února do konce června roku 2013. Na začátek k mému představení. Jsem studentkou posledního ročníku Ekonomické fakulty VŠB a svůj poslední semestr trávím na studijním výměnném pobytu v Číně v Xiamen University na jihovýchodě Číny. Lidi kolem mě vnímají většinou jako přátelskou, pohodovou, nápomocnou, komunikativní, hodnou a cílevědomou 23 letou holčinu. Pobyt tady trávím se svým přítelem Vláďou, který Čínu představí svými zraky.

A proč vlastně chci psát tento blog? Ne každý má tu možnost jako já se podívat do tak odlišné země jako je Čína a zažít to co já, i když ho to zajímá. Právě proto jsem se rozhodla sdílet s rodinou, kamarády a širokou veřejností své pohledy a pocity ze života v daleké asijské zemi. Také bych chtěla touto cestou poděkovat Vysoké škole báňské za tuto možnost a Ministerstvu Školství za finanční podporu a v neposlední řadě také mé rodině za celkovou podporu.

Poměrně velkou část svých studijních let jsem strávila v zahraničí a pobytech různého druhu. V USA prací v kuchyni, v Belgii na studijním výměnném pobytu Erasmus, na Ukrajině na pracovní stáži, v Indii na kulturně poznávací stáží. V Indii jsem si také zapisovala své postřehy, kdyby Vás více zajímalo, dočtete se zde.

Možná se ptáte a proč Čína? Můj první pobyt v Asii, konkrétně v Indii mi přišel asi nejzajímavější ze všech. Asijská kultura je tak odlišná od té naší Evropské, že je člověk v úžasu téměř každý den, jak se dá žít. Stále je zde co poznávat a objevovat. Právě proto jsem si říkala, že bych chtěla strávit na tomto kontinentu ještě nějakou dobu a naskytla se možnost studijního pobytu v Číně, což mě hned uchvátilo a řekla jsem si, to by byla škoda nevyužít. Podobné pocity sdílel i můj přítel a tak jsme neváhali a balili kufry.

Takže pohodlně se usaďte a pojďte se mnou poznávat Čínu.

Komentuj jako první

Komentuj příspěvek

Kontrolní číslo: 775
Odeslat komentář

Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy pro firmy

Newsletter

Ty nejdůležitější zprávy pro vaše čínské podnikání.
Přihlaste se k odběru pravidelného Newsletteru zde.
Odeslat