TOPlist

Podnikání v Číně očima blogerů VII.

Ondřej Lapisz | 3. 9. 2013
Podnikání v Číně očima blogerů VII.

Dnešní souhrn je zaměřen převážně na praktické, zejména pak právní záležitosti. Rady pro export, analýzu dodavatelského řetězce či jako vždy - ochranu duševního vlastnictví. A i tentokrát – malý bonus na konci našeho souhrnu.PRODEJ VÝROBKŮ V ČÍNĚ – POZNEJTE SVÉHO KUPCE
http://www.chinalawblog.com/
Mezi společnostmi roste chuť vyvážet do Číny a zajistit si tak přinejmenším vedlejší zdroj příjmů. Na co si dát největší pozor? Na téma vývozu do Číny je zaměřen i jeden z našich návodů. Určitě stojí za přečtení!

JAK ZÍSKAT VĚTŠÍ VHLED DO DODAVATELSKÉHO ŘETĚZCE
http://www.qualityinspection.org/
Následující příspěvek je souhrnem článků zaměřených na lepší pochopení. Ne všechny články jsou zaměřeny na podnikání v Číně, nicméně i tak vám mohou pomoci odhalit vlastní chyby. Za zmínku stojí zejména článek How to conduct a social compliance audit of a China factory. Podobné rady naleznete i v našem návodu Prověření čínského obchodního partnera.

OCHRÁNÍ VÁS DOHODA O MLČENLIVOSTI?
http://chinasourcinginfo.org/
Příspěvek popisuje tři základní kroky pro ochranu duševního vlastnictví v Číně. Ani podpis dohody o mlčenlivosti nemusí ochránit vaše know-how. Existuje však možnost, jak se alespoň částečně bránit.

JAK SEPSAT SMLOUVU?
http://www.chinalawblog.com/
Arbitráž versus soudní spor. Vyčerpávající článek doplněný velkou řadou odkazů včetně rad pro samotné soudní řízení.

BONUS
ULICE PADĚLKŮ
http://marketingtochina.com/
A závěrem něco na odlehčenou – fotografie z ulice plné známých obchodů jako např. Cnanel, Herwès, PRΛDΛ, Cairter, Starbocks, … Něco nehraje?

Komentuj jako první

Komentuj příspěvek

Kontrolní číslo: 785
Odeslat komentář

Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy pro firmy

Newsletter

Ty nejdůležitější zprávy pro vaše čínské podnikání.
Přihlaste se k odběru pravidelného Newsletteru zde.
Odeslat