TOPlist

Podnikání v Číně očima blogerů V.

Ondřej Lapisz | 20. 8. 2013
Podnikání v Číně očima blogerů V.

Dnešní první dva příspěvky se zabývají možnými problémy s dodavateli: podvodnými subjekty a obcházením specifikací výrobků se snahou přivést druhou stranu pod tlak. O tomtéž píšeme v našem návodu Prověření čínského obchodního partnera. Další články se zaměřují na ryze praktická témata a závěrem ani tentokrát nevynecháme téma značek a ochranných známek.


FALEŠNÍ ČÍNŠTÍ DODAVATELÉ – PODVODNÍCI MIMO ZÁKON
http://www.asiaqualityfocus.com/blog/
Typický dodavatel podvodník si v Číně založí společnost dobře znějícího jména, vytvoří líbivé webové stránky, najme několik anglicky mluvících zaměstnanců (kterým je jedno, co je zaměstnavatel zač) a jakmile obdrží zálohy v obvyklé výši 30 – 50 %, zmizí. Jak si tedy můžeme dodavatele tzv. „proklepnout“?

PŘI DOMLUVĚ S DODAVATELEM BUĎTE „ULTRA SPECIFIČTÍ“
http://www.qualityinspection.org/
Nejen v byznyse, ale i v řadě dalších oblastí se Číňané raději spoléhají na vyčerpávající výčet všech možností a specifik. Příspěvek jen upozorňuje na několik kuriózních případů.

VLHKOST V KONTEJNERECH – JAK JÍ PŘEDCHÁZET?
http://www.asiaqualityfocus.com/blog/
I v případě, že zboží prošlo kontrolou před nakládáním, stále není vyhráno. I samotná přeprava může být riskantní, a přestože jde o poslední krok, zboží může být nevratně poškozeno. Vše záleží na několika faktorech jako: teplota, stav kontejneru, druh zboží, apod. Jaká poškození může způsobit právě vlhkost? Jak se jí bránit?

PODNIKÁNÍ V ČÍNĚ – Z PRVNÍ RUKY
http://www.chinalawblog.com/
Autentický příběh podnikatele, který ani není možno shrnout do několika málo vět, nicméně právě tyto příběhy z praxe často přinášejí ty nejcennější rady.

ZÁKLADY PODNIKÁNÍ V ČÍNĚ – ČÍM VĚTŠÍ RISK, TÍM VĚTŠÍ ODMĚNA?
http://www.chinalawblog.com/
Autor se zamýšlí nad článkem CNN nazvaným „Čína nabízí velký risk, ještě větší odměnu“. Sám píše, že by použil spíše nadpis jako „Čína nabízí velké příležitosti, ale bacha, bude to těžké a už to není tak levné, jak to bývalo. Co říkají zkušenosti?

VZTAH MEZI DOMÉNOU A OCHRANNOU ZNÁMKOU
http://www.chinalawinsight.com/
Společnosti WeiChai Power Co. Ltd., využívající značku WeiChai, se soudila o práva k doméně weichai.cn, kterou si zaregistrovala společnost GUO ZHONG CO. LTD. Ta doménu pouze koupila a neprovozovala na ní žádný obsah. Jak spor dopadl? Soudy první i druhé instance v neprospěch WeiChai Power Co. Ltd., přestože zabrání domény bylo jasně účelové. Na stejný problém můžete narazit i se samotnou značkou. Čtěte náš článek o tom, jak si značku v Číně nenechat ukrást.

Komentuj jako první

Komentuj příspěvek

Kontrolní číslo: 75
Odeslat komentář

Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy pro firmy

Newsletter

Ty nejdůležitější zprávy pro vaše čínské podnikání.
Přihlaste se k odběru pravidelného Newsletteru zde.
Odeslat