TOPlist

Podnikání v Číně očima blogerů IV.

Ondřej Lapisz | 13. 8. 2013
Podnikání v Číně očima blogerů IV.

Tento týden Vám přinášíme mimořádně zajímavý přehled. Opět se podíváme na ochranu duševního vlastnictví, tentokrát formou otázek a odpovědí. Neméně zajímavé příspěvky se pak zabývají vývojem čínského průmyslu, řízením dopravy a proclení, a nakonec různými skupinami čínských výrobců.


ČÍNSKÝ PRŮMYSL – KUPŘEDU A VZHŮRU
http://www.chinalawblog.com/
Bob Rice, muž, který 30 let žil a podnikal v Číně a Japonsku, se zamýšlí nad současným stavem a možným budoucím vývojem čínského průmyslu očima insidera. Nezapomíná ani na historické souvislosti.

7 NEJČASTĚJŠÍCH OTÁZEK PŘI REGISTRACI ZNAČKY V ČÍNĚ: POSTUP A CENA
http://chinasourcinginfo.org/
Čína má ve smyslu dodržování práv duševního vlastnictví nevalnou pověst. Je tedy čistě na vás, jaké úsilí jste ochotni do vlastní značky a její ochrany vložit. Inovace a dobré jméno značky jsou cestami k dosažení větší marže, a vláda se tak snaží prosazovat kroky vedoucí k jejich ochraně.
Téma ochrany duševního vlastnictví se zatím prolíná všemi našimi přehledy a my si znovu dovolíme upozornit i na náš článek o tom, jak v Číně o značku nepřijít ještě před vstupem na trh.

4 MOŽNOSTI PRO ŘÍZENÍ DOPRAVY A PROCLENÍ
http://www.qualityinspection.org/
Když dovážíte zboží z Číny, máte čtyři možnosti, jak závěrečnou fázi celého obchodu realizovat. 1) vlastní silou, 2) partner v tuzemsku, 3) partner v Číně a 4) partner v obou zemích. Pro koho jsou jednotlivé možnosti vhodné? Komu se oplatí? Jaké výhody každá z možností přináší?

4 ÚROVNĚ ČÍNSKÝCH TOVÁREN
http://www.qualityinspection.org/
Autor vychází z vlastních dlouholetých zkušeností a říká, že čínské výrobce lze rozdělit do čtyř skupin. Pro každý druh spolupráce je vhodné obrátit se na výrobce z jiné skupiny. Zatímco na jedné straně stojí veliké podniky zaměřené na inovace a nadprůměrně kvalitní výrobu, na straně druhé se setkáme s malými dílnami organizovanými i jediným člověkem. Čím dále se tyto skupiny liší?

Komentuj jako první

Komentuj příspěvek

Kontrolní číslo: 716
Odeslat komentář

Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy pro firmy

Newsletter

Ty nejdůležitější zprávy pro vaše čínské podnikání.
Přihlaste se k odběru pravidelného Newsletteru zde.
Odeslat