TOPlist

Podnikání v Číně očima blogerů III.

Ondřej Lapisz | 6. 8. 2013
Podnikání v Číně očima blogerů III.

Stěžejní článek našeho dnešního souhrnu se zaměřuje na vývoj atraktivity některých odvětví v čase. Ani tentokrát nezatajíme rady jak pracovat s ochrannou známkou, ani jak se vyhnout riziku podvodu. Poslední dva články se zaměřují na snižování chybovosti výrobků. Ať už v Číně sami vyrábíte, nebo jen odebíráte zboží.


PĚT NEJVĚTŠÍCH PODNIKATELSKÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ V ČÍNĚ
http://www.chinalawblog.com/
Autor příspěvku se vrací k vlastnímu zamyšlení nad nejperspektivnějšími obory v Číně. Vždy prosazoval následujících pět odvětví: vzdělávání, zdravotní péče, potravinářství, zelené technologie, software. Nyní se však zamýšlí z dnešního pohledu a vyjadřuje své pochybnosti.

MÁME OCHRANNOU ZNÁMKU V ČÍNĚ – CO DÁL?
http://www.chinalawblog.com/
Odkazovaný blog se otázkou ochrany značky a ochranné známky zabývá pravidelně. Tentokrát přináší příspěvek o tom, jak postupovat ve chvíli, kdy obdržíte informaci, že čínské úřady vaši značku zaregistrovaly.

PODVODY V ČÍNĚ – JAK JE ODHALIT?
http://www.asiaqualityfocus.com/blog/
Čína je největším výrobcem zboží na celém světě. Nabízí širokou škálu dodavatelů: velkých i malých, dobrých i špatných, poctivých i nepoctivých, skutečných i smyšlených. Třetina dovozců z Číny se snaží organizovat svůj zásobovací řetězec tzv. „na vlastní pěst“. Vystavují se tím ale velkému riziku, protože podvody nejsou v Číně ničím výjimečným. Jak prověřit čínskou společnost píšeme i v jednom z našich návodů.

JAK SE VYHNOUT LIDSKÉ CHYBĚ PŘI VÝROBĚ?
http://www.qualityinspection.org/
Autor odmítá myšlenku, že řešením je plná automatizace výroby. Minimální chybovosti lze podle něj dosáhnout právě při správné účasti lidského faktoru. Jako příklad uvádí typicky automobilku Toyota. Ve třech bodech krátce shrnuje, jak chybovost zapříčiněnou lidskou silou snížit.

PLÁN DYNAMICKÉ KONTROLY ZBOŽÍ ČÍNSKÉHO VÝROBCE
http://www.qualityinspection.org/
Už při 3 % zmetkovosti můžete přijít o celou svou marži, nehledě na pošramocenou důvěru vašeho odběratele. Náhodné kontroly tak nejsou úplně vhodné. Jak tedy situaci řešit? Kontrolovat kus od kusu? I to je cesta, ovšem velmi nákladná a náročná. Autor představuje dvě možnosti řešení: tzv. dynamickou a průběžnou kontrolu.

Komentuj jako první

Komentuj příspěvek

Kontrolní číslo: 309
Odeslat komentář

Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy pro firmy

Newsletter

Ty nejdůležitější zprávy pro vaše čínské podnikání.
Přihlaste se k odběru pravidelného Newsletteru zde.
Odeslat