TOPlist

Podnikání v Číně očima blogerů I.

Ondřej Lapisz | 23. 7. 2013
Podnikání v Číně očima blogerů I.

Představujeme Vám další novinku našeho webu. Každé úterý se na tomto místě pokusíme shrnout nejzajímavější příspěvky z blogů zaměřených na podnikání v Číně, praktické rady, zkušenosti a legislativní stránku čínského trhu.
OTÁZKA KVALITY BĚHEM VÝROBY: VYJEDNÁVÁNÍ S DODAVATELEM
http://www.asiaqualityfocus.com/blog/
Obchodní vztah je čistě dvoustrannou záležitostí. V jisté chvíli však do tohoto vztahu může vstupovat odběratelův smluvní kontrolor kvality. Ten by si měl zachovat neutralitu. V opačném případě může negativně ovlivnit celé dlouho budované obchodní partnerství.

TIP: Víte, jak vybrat obchodního partnera v Číně?

PRODEJ VÝROBKŮ V ČÍNĚ: KDO BY MĚL VLASTNIT ČÍNSKOU OCHRANNOU ZNÁMKU?
http://www.chinalawblog.com/
V případě, že zahraniční společnost prodává v Číně vlastní výrobky, a to dokonce i vyrobené přímo na místě, nemá obvykle s ochrannou známkou problémy. Společnost si jednoduše zaregistruje svou ochrannou známku. I v případě, že společnost využívá služeb distributorů, měla by svou ochrannou známku sama vlastnit a distributorům nabídnout licenci. Jak se může situace zamotat?

TIP: přečtěte si náš článek Jak si nenechat ukrást značku.

ÚPLATKÁŘSTVÍ V ČÍNĚ: STOJÍ TO ZA TO?
http://www.chinalawblog.com/
V minulém přehledu zpráv z Číny http://sinovia.cz/okenko-do-ciny-obchod-politika-a-ekonomika-ve-29-tydnu-2013/blog295.html jsme Vás upozornili na korupční skandál společnosti GSK's. I v reakci na zmíněný skandál vznikl tento příspěvek. Jde o exces? Všichni tak nějak tušíme, že ne. Autor příspěvku Dan Harris říká: „Čím větší riziko, tím větší zisk. Jenže – čím větší riziko, tím větší riziko.“

JAK BY MĚLO PROBÍHAT POŘÍZENÍ KANCELÁŘE V ČÍNĚ?
http://www.qualityinspection.org/
Poslední příspěvek přináší praktické rady na téma pořizování či ještě přesněji zřizování kanceláře v Číně. Autor zmiňuje, že společnosti mají tendenci dělat stály ty samé chyby. Ve svém příspěvku porovnává dva přístupy k organizaci kanceláře.

Komentuj jako první

Komentuj příspěvek

Kontrolní číslo: 84
Odeslat komentář

Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy pro firmy

Newsletter

Ty nejdůležitější zprávy pro vaše čínské podnikání.
Přihlaste se k odběru pravidelného Newsletteru zde.
Odeslat