TOPlist

Podnikání v Číně očima blogerů a médií – 43. týden 2013

Ondřej Lapisz | 25. 10. 2013
Podnikání v Číně očima blogerů a médií – 43. týden 2013

Ať chceme nebo ne, pomalu se blíží zima. Pro Čínu to neznamená nic jiného, než že se na několik měsíců opět zahalí do šedého kabátu. Není řeč o ničem jiném než o smogu. Co se dnes dočtete dále? Jak pracovat s posledním vzorkem předvýroby, jaké kampani čelí Starbucks, jak si dát pozor na ochranu duševního vlastnictví.


VÝZNAM POTVRZOVACÍHO VZORKU
http://www.asiaqualityfocus.com/blog/
Potvrzovací vzorek je poslední vzorek produktů před zahajením výroby. V případě, že není odmítnut s dalšími připomínkami, ale naopak je schválen, je zahájena hromadná výroba právě v této podobě. Tento vzorek může i nadále sloužit k porovnávání vývoje kvality vyráběných produktů v čase.

STARBUCKS A PŘEHNANÉ CENY. PŘEHNANÉ?
http://www.chinalawblog.com/
Čínská televize CCTV spustila útok proti řetězci Starbuck. Ten si prý v Číně účtuje mnohem vyšší ceny než v jiných zemích. Je to však opravdu takový problém? Číňané Starbucks navštěvovat chtějí – je to pro ně jakási známka prestiže a stylu. Dokud jsu chotni si za to vše i připlatit, jen těžko někdo může řetězci zazlívat výši cen.

POTÍŽE S OCHRANOU DUŠEVNÍHO VLASTNICTVÍ? A ČÍ JE TO CHYBA?
http://www.chinalawblog.com/
Bez delších řečí je uvedena diskuse na téma ochrany duševního vlastnictví v Číně. Střetávají se v ní dva podledy – právní a podnikatelský. Zatímco právník se drží pravidla „zaregistruj si, nestěžuj si“, podnikatelé by raději slyšeli, že na svou značku mají nárok vždy.

PŘEDCHÁZENÍ OBSAZENÍ ZNAČKY
http://www.eeo.com.cn/
Podobného tématu se budeme držet i v následujícím článku. Vaše značka může být v Číně velmi zranitelná. Ani v případě, že svou značku máte registrovánu, si nemůžete být jisti, že se někdo nepokusí parazitovat na vaší pověsti značkou, která se na první pohled tváří právě jako ta vaše.

CO JE TŘEBA VĚDĚT, NEŽ SE PUSTÍTE DO MARKETINGU NA BAIDU
http://marketingtochina.com/
Baidu je v Číně největším a na světě pátým největším internetovým vyhledávačem. Jaká jsou specifika SEO optimalizace pro Baidu? Je potřeba zvolit jiný přístup, než jsme zvyklí u vyhledávače Google?

BLÍŽÍ SE ZIMA, OBDOBÍ SMOGU. CO SE ZA ROK ZMĚNILO?
http://sinosphere.blogs.nytimes.com/
Chce se říci, že ne, ale to by možná bylo až příliš přísné. I přesto zůstane znečištění ovzduší jedním z nejpalčivějších témat i v budoucnu. Již nyní jsou v některých částech Číny limity pro znečištění překračovány až několikanásobně. Zlepšení této situace je během na dlouhou trať.

Komentuj jako první

Komentuj příspěvek

Kontrolní číslo: 67
Odeslat komentář

Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy pro firmy

Newsletter

Ty nejdůležitější zprávy pro vaše čínské podnikání.
Přihlaste se k odběru pravidelného Newsletteru zde.
Odeslat