TOPlist

Podnikání v Číně očima blogerů a médií – 41. týden 2013

Ondřej Lapisz | 11. 10. 2013
Podnikání v Číně očima blogerů a médií – 41. týden 2013

Většina dnešního souhrnu je zaměřena na jedno téma – veletrhy. Příprava, návštěva veletrhu, výběr partnera. Jedině dostatek informací a obezřetnosti vám mohou zaručit úspěch. Podíváme se i na čínský trh mobilních aplikací a na tradiční téma kontroly kvality.JAK USPĚT V ČÍNĚ
http://www.telegraph.co.uk/
Odkazovaný článek je postaven na osobních zkušenostech tří podnikatelů, tří vývozců do Číny. Kvalitní výroba, osobní přítomnost, dobrý překladatel, orientace v právu, zkušenosti, znalosti, připravenost. To vše jsou jednotlivé části celého receptu na úspěch.

VELETRHY - VÍTE, NA CO SE PŘIPRAVIT?
http://www.asiaqualityfocus.com/blog/
Chcete vyvážet? Chcete dovážet? Veletrhy vám provedení těchto plánů značně usnadní. Na jednom místě se setkáte se stovkami až tisíci potenciálních dodavatelů či odběratelů. Jak se na takový veletrh připravit? Nezapomeňte si svůj kufr s vizitkami!

V ČÍNĚ BYL ZAHJEN OBŘÍ VELETRH HUDEBNÍCH NÁSTROJŮ
http://europe.chinadaily.com.cn/
A nyní konkrétní tip na právě probíhající veletrh. V Šanghajském Shanghai New International Expo Center probíhá veletrh Music China 2013. Během čtyř dnů se na 92 000 čtverečních metrech představí 1 688 vystavovatelů z 29 zemí. Současně s touto akcí je pořádán i veletrh ozvučovací a osvětlovací techniky. Na něm se představuje na 450 vystavovatelů ze 16 zemí.

DOBRÉ RADY PRO ŘÍZENÍ KONTROLORŮ
http://www.qualityinspection.org/
Autor shrnuje nejdiskutovanější témata ze svého školení o najímání, zaučování a řízení kontrolorů.

TRH MOBILNÍCH APLIKACÍ V ČÍNĚ
http://marketingtochina.com/
Čínský trh mobilních aplikací je už nyní tím největším a nejdynamičtějším na světě. Stovky milionů potenciálních zákazníků lákají obrovský počet malých i velkých vývojářů. Opravdový úspěch však zatím stojí a padá s distribučními možnostmi. V Číně v současné době existuje přes 200 různých app storů, oproti jednomu až dvěma běžně používáným na západě.

VOLBA ČÍNSKÉHO DODAVATELE - JEN PRO PŘIPRAVENÉ
http://www.procurasia.com/
Závěrem přidáváme jeden starší, ale stále zajímavý článek, kterým se v zásadě vracíme i tématu veletrhů. Jedná se o krátkou případovou studii na téma volby správného dodavatele. Popisovaný problém je jedním z těch nejčastějších – volba dodavatele bez dostatečného prověření. Pokud náš web navštěvujete pravidelně, už sami dobře víte, jak důležité prověření obchodního partnera je. Tento případ výjimečně dopadl dobře. V rámci možností.

Komentuj jako první

Komentuj příspěvek

Kontrolní číslo: 669
Odeslat komentář

Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy pro firmy

Newsletter

Ty nejdůležitější zprávy pro vaše čínské podnikání.
Přihlaste se k odběru pravidelného Newsletteru zde.
Odeslat