TOPlist

Okénko do Číny: obchod, politika a ekonomika ve 27. týdnu 2013

Ondřej Lapisz | 5. 7. 2013
Okénko do Číny: obchod, politika a ekonomika ve 27. týdnu 2013

Druhé vydání naší nové rubriky bude tematicky zaměřeno na informace o náznacích hospodářského útlumu. Zpomalující ekonomika přináší vrásky na čele jak čínské vládě, tak i podnikatelům. I přes nepříznivý vývoj v posledních měsících zůstávají mnozí podnikatelé optimističtí. O zklidnění situace se zasazuje i čínská vláda a připravuje mnohé investice pro podporu ekonomického růstu.

ZÁSOBY DOVÁŽENÉ ŽELEZNÉ RUDY ROSTOU UŽ TŘETÍ TÝDEN
http://news.xinhuanet.com/
Zásoby železné rudy ve 25 největších čínských přístavech rostou už třetí týden v řadě. Ocelářské společnosti se zdráhají nakupovat další dodávky rudy v obavě nejen z možné změny cen samotné suroviny, ale i pravděpodobně nízké ceny oceli v budoucnu.

INDEX PRŮMYSLOVÉ VÝROBY SE PROPADL NA DEVÍTIMĚSÍČNÍ MINIMUM
http://www.telegraph.co.uk/
Nejistota zpracovatelů železné rudy může vycházet i ze špatných zpráv o výkonu průmyslového sektoru, kterému se v posledních měsících nedaří tak, jak by se od něj očekávalo. Klesající počet objednávek a naopak rostoucí skladové zásoby zvyšují tlak na čínské výrobce. Peking bude usilovat o oživení růstu podporou investic a exportu.

RŮST SEKTORU SLUŽEB ZPOMALUJE
http://www.businessweek.com/
Na základě dvou průzkumů lze odvodit, že zpomaluje nejen výrobní sektor, ale i oblast služeb. Premiér Li Keqiang již dříve prohlásil, že se sektor služeb bude muset zaměřit nejen na rozsah jejich poskytování, ale zejména na kvalitu a využít tak veškerý čínský potenciál.

NĚMECKÉ SPOLEČNOSTI ZŮSTÁVAJÍ OPTIMISTICKÉ
http://www.china.org.cn/
Německé společnosti dle průzkumu i přes ekonomické zpomalení věří v dobré výsledky. Očekávají růst tržeb i zisku. Jedním ze zmiňovaných problémů však stále zůstává problém s hledáním dostatečně kvalifikované síly. Odkazovaný článek opravdu stojí za přečtení.

ČÍNA ROZŠÍŘÍ FINANČNÍ PODPORU MALÉHO PODNIKÁNÍ
http://www.china.org.cn/
Stejný web v pondělí vydal zprávu o plánované podpoře malých a mikro podniků, ale také venkovských oblastí, zemědělského sektoru a farmářů. The People's Bank of China (PBOC) má pro tyto účely připraveno 12 mld. RMB (přes 39 mld. Kč).

Komentuj jako první

Komentuj příspěvek

Kontrolní číslo: 964
Odeslat komentář

Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy pro firmy

Newsletter

Ty nejdůležitější zprávy pro vaše čínské podnikání.
Přihlaste se k odběru pravidelného Newsletteru zde.
Odeslat