TOPlist

Okénko do Číny: obchod, politika a ekonomika ve 26. týdnu 2013

Ondřej Lapisz | 28. 6. 2013
Okénko do Číny: obchod, politika a ekonomika ve 26. týdnu 2013

Představujeme Vám novou pravidelnou rubriku našeho blogu. Každý pátek se pro Vás pokusíme shrnout nejzajímavější články českých i světových zpravodajských webů. Chcete-li se dozvědět více, můžete využít přikládané odkazy přímo na původní články.

ČÍNA V KVĚTNU ZADRŽELA 137 DODÁVEK NEKVALITNÍCH POTRAVIN
http://news.xinhuanet.com/
Čína má dlouhodobě problémy se zajištěním kvality potravin a proto se jejich kontrola stává jednou z priorit. Nedůvěra v domácí potraviny vede ke zvýšené poptávce po zahraničním zboží a i to je nyní velmi přísně kontrolováno. Hlavním problémem 137 zadržených dodávek potravin byla kontaminace mikroorganismy a přítomnost zakázaných látek. Na celý článek zaměřený na potraviny a potravinářský průmysl se můžete těšit v jednom z nejbližších newsletterů.

BEIJING AUTO ZAKLÁDÁ ODDĚLENÍ PRO VYHLEDÁVÁNÍ INVESTIC V EVROPĚ
http://www.china.org.cn/
Beijing Automotive Group Co, společnost, která v Číně vyrábí automobily spolu s Daimler AG a Hyundai Motor Co zakládá oddělení pro vyhledávání nových investic, a to především v Evropě. Výrobce plánuje zisk plynoucí ze zahraničí vyšší než 8 mld. Kč a prodej v objemu 400 000 vozů. To vše do roku 2020.

ČÍNA SE MUSÍ ZAMĚŘIT NA ŠPIČKOVÉ PRODUKTY, ŘÍKAJÍ ODBORNÍCI
http://www.chinadaily.com.cn/
Čína musí prolomit monopol rozvinutých zemí a začít se zaměřovat na výrobky s vysokou přidanou hodnotou. Pokud k tomu nedojde a Čína zůstane u oborů, ve kterých těží z levné pracovní síly, čeká ji dříve či později ekonomická stagnace.

CARREFOUR ZVAŽUJE ODCHOD Z ČÍNY A TAIWANU
http://www.reuters.com/
Ne každému se v Číně daří a někdy se dokonce stane, že nastane čas přehodnotit vlastní podnikatelské rozhodnutí. V podobné situaci se nyní nachází světově druhý největší maloobchodní řetězec, společnost Carrefour.

Komentuj jako první

Komentuj příspěvek

Kontrolní číslo: 71
Odeslat komentář

Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy pro firmy

Newsletter

Ty nejdůležitější zprávy pro vaše čínské podnikání.
Přihlaste se k odběru pravidelného Newsletteru zde.
Odeslat