TOPlist

Ložiska…. tak ano, samozřejmě, ložiska....

Jan Hebnar | 6. 10. 2013
Ložiska…. tak ano, samozřejmě, ložiska....

Můj návrat do Číny se točí okolo osy. Tedy okolo vnitřního kroužku, kuliček (nebo válečků) a vnějšího kroužku.

Vracím se do Šanghaje jako managing director slovenského výrobce ložisek KINEX. To znamená založení pobočky, nalezení nových zákazníků a operativu (sklad, logistiku, marketing). To celé z nuly, neb KINEX v současné době v Číně žádnou infrastrukturu nemá (zato tam již má několik zákazníků, což je jen dobře).

A propo - Managing Director záměrně nepřekládám a to ne proto, že bych si myslel, že to tak zní líp. Prostě jenom nemám český ekvivalent, neb se mi dere do hlavy něco ve smyslu ředitele manéže, což jako překlad asi není ideální (nepřepokládám, že bychom v Číně rozjeli zas až takový cirkus). Navíc je zřejmé, že ze začátku budeme v šanghajské kanceláři maximálně tři a proto bude každý ředitel něčeho. Jinak úsměvné titulování (připomíná mi to kamaráda, ředitele autobazaru o jednom zaměstnanci) v Číně svůj význam má, jak jsem o tom již mnohokrát psali.

KINEX je tradiční slovenský výrobce ložisek, jehož historie sahá až na počátek minulého století. A to je přesně to, co jsem chtěl dělat – pracovat s Čínou a strojírenstvím, které pořád považují za perlu česko-slovenského průmyslu.

Ložisková výroba je pak tradičním odvětvím česko-slovenského průmyslu. Navíc ložisko není špatný artikl. Neb pro ty z vás, kteří neví co to je (mezi které se již dlouhé čtyři měsíce nepočítám….), ložisko je něco co potřebujete dát do všeho, co se točí kolem své osy. Toliko můj odborný technický výklad (inženýrům strojařům, kteří právě omdleli, se omlouvám, pošlu jim složenku s dvacetikorunou) . Protože věci se kolem své osy točí i v Číně a protože vyrobit dobré ložisko není jen tak, na nabídku KINEXu jít s nimi do první linie jsem kývnul.

Komentáře (1)

Komentuj příspěvek

Kontrolní číslo: 657
Odeslat komentář
20. ledna 2014
ondra

Kinex je kvalitní značka - u nás prověřená mnoha zákazníky : http://proprumysl.cz/kinex/ .

Věřím, že se Vám to v číně povede i když to je dost složitý trh.

Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy pro firmy

Newsletter

Ty nejdůležitější zprávy pro vaše čínské podnikání.
Přihlaste se k odběru pravidelného Newsletteru zde.
Odeslat